VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Vybrali jsme nejlepší aplikace počasí pro rok 2022 nejen pro mobilní telefony s Androidem. Která aplikace počasí je nejpřesnější?

03.06.2022

Na trhu je nepřeberné množství aplikací, které zobrazují předpověď počasí. Která aplikace je nepřesnější a která má nejlepší widgety pro systémy s Android? Vybrali jsme tři nejlepší aplikace počasí. Znáte všechny?

Text: Ondřej Kaňa

ČHMÚ: přesná předpověď s výstrahami

Aplikace ČHMÚ provozuje Český hydrometeorologický ústav a dle mě představuje nejpřesnější předpověď počasí ze všech aplikací, které jsem kdy vyzkoušel. Aplikace se skládá z pěti karet. Karta Dnes přináší hodinovou předpověď na následujících 24 hodin, včetně rychlosti větru a srážek. Karta Předpověď pak ukazuje počasí v následujících pěti dnech. Nechybí ani animovaný radar, který ukazuje souhrn srážek po 10 minutách. Karta Srážky pak zobrazuje radar s předpovědí až na 3 dny. Poslední kartou jsou Výstrahy. Vlastně to je důvod, proč jsem si aplikaci nainstaloval a používám ji více než rok. Upozornění na náledí, bouřky či záplavy najdete právě zde a aplikace na ně upozorní i pomocí notifikací.

Předpověď může být buď pomocí polohy nebo si můžete ručně zadat města, která vás zajímají. Mezi nimi pak pohybujete posunem ze strany na stranu z hlavní obrazovky aplikace. Aplikace ČHMÚ nabízí také textovou předpověď počasí. Zjistit můžete i aktivitu klíšťat či biopředpověď. Chybí zobrazení pocitové teploty.

Jako negativum vidím design aplikace, která by si zasloužila přepracování. Widget je pak jen jeden a nejde nijak upravovat. Dokonce nejde měnit ani jeho velikost a spokojit se musíte s pevným rozměrem 3 x 1. Minimálně by se aplikaci hodil tmavý režim.

Aplikaci ČHMÚ je zcela zdarma a bez reklam, můžete si ji stáhnout jak pro systém Android, tak také pro iOS:

In-Počasí: skvělé widgety

Aplikaci In-Počasí používám od jejího vzniku, tedy roku 2011 a každý nový telefon dostane právě i tuto aplikaci, a to především kvůli widgetům. I když v současnosti je to spíše už jen z nějaké nostalgie. Widgetů má aplikace hned několik, a to včetně srážkového radaru. Já využívám widget s velkými hodinami a zobrazením jmen svátků, ale vybere si asi opravdu každý- Navíc widgety umožňují různá nastavení, vč. nastavení průhlednosti. Po kliknutí na hodiny se zobrazí budík, když kliknete na datum, tak kalendář. Možností nastavení jsou opravdu velké.

Samotná předpověď počasí není tak přesná, jako v případě ČHMÚ a nebýt widgetů, tak ji nejspíše nepoužívám. V aplikaci je pak vše na jedné obrazovce, mezi městy se posouváte pohybe do stran a další informace naleznete posunem dolů.

Aplikace In-Počasí zobrazí aktuální teplotu a ukáže vám, jak se liší oproti teplotě, která byla ve stejnou donu den před tím. Nechybí radar a hodinová předpověď na dalších 24 hodin. Zobrazení pocitové teploty je doplněno o informaci, jestli teplota klesá nebo stoupá. Dlouhodobá předpověď se zobrazuje na 9 dnů. Jak přesná je předpověď na tak dlouhé období asi není nutné psát. v Aplikaci najdete také graf srážek, teploty a větru.

Aplikace se přes den zobrazuje v bílé grafice, v nočních hodinách se přebarví do tmavě modré, tmavý režim pro AMOLED displeje chybí.

Aplikace In-Počasí je zdarma, na konci aplikace však zobrazuje jednu reklamu, aplikaci In-Počasí si můžete instalovat z Google Play i App Store:

Meteocentrum: černý kuň mezi aplikacemi počasí

Meteocentrum je relativně nová aplikace, v Google play ji najdete teprve od října 2021 a pro systém iOS zatím není dostupná. Nabízí sice jen jeden widget, ale ten je poměrně pěkný a lze upravovat jeho velikost. Předpověď počasí na tom není vůbec špatně, hodinová předpověď je dokonce nejpřesnější ze všech tří, zvláště při předpovědi srážek. Jako jediná ze tří aplikací nabízí Meteocentrum tmavý režim, i když je spíše šedý než černý.

Aplikace se skládá ze 4 karet - Aktuálně, Předpověď, Radar a Aktivity. První karta zobrazuje informaci o aktuální teplotě, pocitové teplotě či rychlosti větru a vlhkosti vzduchu. Nechybí informace o srážkách na následující hodinu se specifikací po deseti minutách a pochopitelně je zde i hodinová předpověď. Karta Předpověď přináší informace o počasí na následujících 9 dnů, a to dokonce v hodinové předpovědi na každý tento den. Radar s vizualizací srážek je pak na další kartě. Zajímavá je karta Aktivity. Ta zobrazí, jaké jsou podmínky pro turistiku, běh, kolo, grilování a další, a to nejen pro dnešní ale i další dva následující dny. Podmínky pro dané aktivity jsou rozdělený body od 1 (nevhodné podmínky) až po 10 (skvělé podmínky).

Pokud chcete informace z více měst, tak se bohužel nejde pohybovat přesouváním ze strany na stranu, jako u předešlých dvou aplikací a je nutné kliknout na ikonu lupy a vybrat z oblibených dané město. Aplikace také dokáže zobrazit výstrahy, nicméně na rozdíl od aplikace ČHMÚ jsou dostupné jen jako upozornění na základní obrazovce pro danou oblast (tedy nejde vidět mapa celé republiky, tak jak je to u ČHMÚ).

Aplikace Meteocentrum je zdarma, na několika místech však zobrazuje reklamu, kterou lze odstranit za jednorázový poplatek 130 Kč. Aplikaci ke dni vydání článku je možné stáhnout pouze pro systém Android:

Jakou aplikaci pro předpověď počasí používáte? Máte tip na lepší aplikaci? Napište nám do diskuze pod článkem.



Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!